کارگاه آموزشی مشارکت عمومی و رسانه‌های اجتماعی برای دانشگاهیان

کارگاه آموزشی مشارکت عمومی و رسانه‌های اجتماعی برای دانشگاهیان

کرسی یونسکو در فضای مجازی و فرهنگ با همکاری دانشکده‌ی مطالعات جهان دانشگاه تهران اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی «مشارکت عمومی و رسانه‌های اجتماعی برای دانشگاهیان: اصول ترویج مقالات علمی» در روز دوشنبه ۱ خرداد می‌نماید.

با توجه به رشد چشمگیر و روزافزون انتشارات علمی، در بسیاری از این موارد نتایج و کاربرد اجتماعی این پژوهش‌ها در انبوه انتشارت گم می‌شود. در همین راستا وفور اطلاعات و رواج شبه علم منجر به بروز مسائل و چالش‌هایی در سطح ترویج علم شده است. هدف این کارگاه بازنگری اصول ترویج مقالات علمی می‌باشد. در این کارگاه فرآیندهای قبل و پس از نشر مقاله بررسی شده و به موضوعاتی شامل مجوزهای انتشار و حق تکثیر، رسانه‌های اجتماعی برای پژوهشگران، ابزار لازم برای اطلاع رسانی و افزایش مشارکت عمومی، اشتراک گذاری داده‌های پژوهشی، و ابزار علم سنجی نوین پرداخته می‌شود.

سخنران این کارگاه علیرضا صالحی نژاد، پژوهشگر بین‌رشته‌ای مرکز پژوهشی سیاست‌های فضای مجازی دانشگاه تهران، مشاور آکادمی وب آو ساینس، دبیر و عضو هیئت تحریریه ژورنال‌های بین المللی است.

این کارگاه با مشارکت و حمایت معنوی «مرکز پژوهشی سیاست‌های فضای مجازی» و «انجمن ایرانی مطالعات جهان» برگزار می‌شود.

زمان برگزاری: دوشنبه مورخ ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۰

محل برگزاری: تهران، امیرآباد شمالی، پردیس شمالی دانشگاه تهران، دانشکده مطالعات جهان، تالار ایران

شرکت در این کارگاه برای عموم آزاد و رایگان است. جهت ثبت‌نام برای دریافت گواهینامه بین‌المللی شرکت در کارگاه به آدرس ذیل مراجعه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۰۱۱۶۵۶ تماس بگیرید. https://evand.com/events/sciencecommunication-2023

دسترسی آنلاین: https://vroom.ut.ac.ir/fws3

زهرا بویری ده شیخ ایمیل: zbovairi@yahoo.com شماره تماس: 02188011304-02161119299

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *